WITAMY
NA STRONIE INTERNETOWEJ
PRZEDSZKOLA MIEJSKIEGO NR 11
W LESZNIE

STRONA ISTNIEJE OD GRUDNIA 2007 r.

"Nie przychodzę uczyć dzieci,
ani też ich bawić,
przychodzę śpiewać z nimi..."

Maria Konopnicka

linia kwiatki

Uroczyste otwarcie Naszego Przedszkola nastąpiło we wrześniu 1978r.
Dyrektorem została wówczas Pani Dorota Tarnowska.
Miesiąc później w październiku, odbyła się uroczystość nadania Przedszkolu imienia.

Patronuje nam do dzisiaj poetka i pisarka
MARIA KONOPNICKA

Odsłonięcia tablicy pamiątkowej dokonała Inspektor Oświaty i Wychowania Pani Krystyna Motylewicz. Przedszkole powitało swoich pierwszych wychowanków. Grupy które wówczas powstały przyjęły nazwy związane z twórczością M. Konopnickiej: JAGÓDKI, KRASNOLUDKI, MUCHOMORKI, PSZCZÓŁKI, MOTYLKI, JARZĘBINKI, ŻABKI. Do dzisiejszego dnia przetrwały JAGÓDKI I PSZCZÓŁKI. Na hymn Przedszkola wybrano fragment opowiadania Patronki pt.: "NA JAGODY"

W 1986r. funkcję dyrektora Przedszkola objęła Pani Zofia Magnus. Przedszkole stało się jednocześnie prężną placówką ćwiczeń dla studentów - przyszłych nauczycieli wychowania przedszkolnego. Placówka dała się poznać jako miejsce przyjazne dzieciom. Wychowankowie pod czujnym okiem Kadry pedagogicznej odnosili liczne sukcesy sportowe, plastyczne czy muzyczne, biorąc udział w konkursach regionalnych
i ogólnopolskich. Co roku opuszczały mury Przedszkola 6 - latki w pełni gotowe do podjęcia obowiązku szkolnego. Jesteśmy z tego dumni!

Od września 2007r. nowym dyrektorem  wyłonionym w drodze konkursu została Pani Bogumiła Kluczyk. Przedszkole koncentruje się obecnie na poszukiwaniu nowatorskich rozwiązań metodycznych, nowych form współpracy z rodzicami i na poprawie bazy materialnej. W sierpniu 2008r. i ponownie we wrześniu 2014r. nasz plac zabaw zyskał na atrakcyjności - dzieci cieszą się z nowego sprzętu do zabaw. W roku szkolnym 2013/2014r. dzięki pomocy Rodziców nowy wygląd przybrała również nasza szatnia. Przedszkole zostało doposażone w aparaty fotograficzne, sprzęt nagłaśniający, komputery czy nowe meble. W czerwcu 2014r. otrzymaliśmy - dzięki organizowanym licznym zajęciom, zabawom i imprezom związanym z ruchem - CERTYFIKAT "PRZEDSZKOLE W RUCHU"
przyznany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej,

certyfikat pwr

a w czerwcu 2017r. kolejny CERTYFIKAT "ZIARENKO DOBRA".
Uzyskaliśmy go dzięki bezinteresownemu czynieniu "dobra" dla środowiska przyrodniczego,
społeczności lokalnej, dzieci i ich Rodzin.

linia kwiatki

My - Cały Personel Przedszkola - bardzo staramy się,
aby "Drugi Dom" Naszych Wychowanków był kolorowy, przytulny i bezpieczny.
Pomagają nam w tym Rodzice i Sponsorzy - Przyjaciele Dzieci!

Mamy nadzieję, że wszystkie nasze zamierzenia i plany
dzięki TAKIEJ współpracy uda nam się zrealizować!

DZIĘKUJEMY!

Obecnie w naszym przedszkolu funkcjonuje 6, 9 - godzinnych grup:
KOTKI, SKRZATY, BIEDRONKI, MISIE, JAGÓDKI I PSZCZÓŁKI.
Zapraszamy swoich wychowanków w godzinach od 630 do 1630